Preloader

EKO TERMAL ETİKET

Image text

Eko Termal Etiketi, tek bir katmandan oluşmakta ve yüzeyinde herhangi bir korucu tabaka bulundurmamaktadır. Bu nedenle ekonomik anlamda daha uygun fiyatlarla temin edilebilmektedir. Eko termal barkod etiketi genellikle marketler, manavlar ve hastaneler tarafından tercih edilmektedir. Bu etiketler, ribon kullanmadan yazdırılması nedeniyle daha uygun fiyatlıdır ancak dış etkenlere maruz kaldığı zaman bozulabilir. Hızlı üretilen eko termal barkod etiketlerini mutlaka kapalı ortamlarda kullanmak gerekmektedir.

LAMİNE(TOP) TERMAL ETİKET

Image text

Lamine termal etiket; kağıt üzerine termal kaplanmış ve termal üzeride koruyucu ile kaplanmış etikettir. Lamine termal etiket  termal etikete oranla daha kalıcı ve daha kaliteli bir üründür.Termal etiket gün ışığı, açık hava ve ufak sürtmelerle kararıp kirlenirken, Lamine termal etiket, üzerine termal solüsyon lamine edildiği için bu tip durumlara karşı daha dayanıklı hale getirilmiş etiket türüdür. Baskı esnasında ribon ihtiyacı olmadığından kullanımı oldukça pratiktir.Lamine termal etiket; uzun süre raflarda bekleyecek ürünler için uygun bir etiket türüdür. 

TERMAL KARTON ETİKET

Image text

Hızlı tüketim sağlanan yerlerde sıkça tercih edilen bu eko termal karton etiketler üzerinde koruyucu tabaka bulunmaması sebebi ile 3 ile 6 ay içerisinde kararma göstermektedir. Karton üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan yazıcılarda ısı yöntemi ile baskı alındığı için ekstradan ribon kullanımı gerektirmediği için ekstra satın alma maliyeti yoktur.Nem,alkol, ışık ve ısı gibi dış etmenlere karşı dayanıklı değildir ve bu çeşit dış etkenlere direkt olarak maruz kaldığında kendi kendine kararır. Kararma özelliğinden dolayı hızlı tüketilmesi gereken etiket çeşitlerinden olan bu ürün, nemli ve sıcak olan ortamlarda kullanılmazlar.